Що таке SLL-сертифікат, як він працює та як його отримати?

“Найцінніший у світі ресурс – це вже не нафта, а дані”.

Люди звикли сумніватись у тому, що з’явилось лише декілька років тому. Ми спілкуємось, здійснюємо покупки та продаємо, заробляємо на життя через інтернет. Ми живемо ще одним повноцінним життям через Інтернет, що створює необхідність в захисті наших цифрових приватних даних.

У реальному житті ця потреба в безпеці має форму ключів, ідентифікаційних карток та підписів від руки. В інтернет-мережі у нас є дещо під назвою SSL – Secure Sockets Layer.

Індустрія веб-хостингу позиціонує сертифікат SSL як надійний, доступний і необхідний для здобуття  довіри клієнта. Ступінь надійності та безпеки вашого веб-сайту дуже впливає на зростання бізнесу.

Сьогодні існує безліч пропозицій SSL, в залежності від того, як ви використовуєте свій веб-сайт, тип даних, з якими ви працюєте, ваш бюджет тощо. Зараз використання SSL-сертифікатів є звичним явищем. Ви знайдете рішення, вказане серед ключових критеріїв під час дослідження ринку та вибором хостинг-провайдера.

Використання сертифікатів SSL / TLS з 2016 року зросло більш ніж на 20%. До травня 2019 року лише 88,4% веб-сайтів використовують цей сертифікат. Очікується, що зростаючий попит на надійний та безпечний зв’язок між веб-сайтом та веб-браузером клієнта перевищить прогнозовану кількість на період з 2019 по 2028 рік.

Що таке SSL?

Рівень захищених сокетів або SSL – це один із широко використовуваних криптографічних протоколів, який дозволяє виконувати аутентифікацію, шифрування та дешифрування даних, що надсилаються через Інтернет. Він призначений для захисту зв’язку між веб-браузерами та веб-серверами – або між поштовими серверами через загальнодоступну мережу.

Один “сеанс SSL” зазвичай складається з двох алгоритмів – одного для шифрування переданих даних, котрий називається “відкритим ключем”, і іншого для дешифрування – “приватного ключа”. Цей криптографічний метод також відомий як асиметрична криптографія.

Найчастіше використовуються асиметричні алгоритми – RSA та криптографія еліптичної кривої (ECC). За допомогою алгоритму RSA (Rivest – Shamir – Adleman) створюється відкритий ключ для шифрування інформації. Цей ключ можна роздати кожному; проте інформацію можна розшифрувати лише за допомогою відповідного приватного ключа.

Правило стверджує, що чим довша довжина алгоритму, тим сильніше шифрування. Недоліком тут є те, що це буде впливати на ефективність роботи клієнта.

ECC – це підхід наступного покоління, який вимагає менших ключів для забезпечення того ж рівня безпеки, порівняно з іншими методами криптографії, що не належать до ЕС. Це потужний тип криптографії, який забезпечує найвищий рівень безпеки, зберігаючи продуктивність завдяки своїм коротким і швидким ключам.

Що таке SSL-сертифікат?

Після розгляду математичного алгоритму в основі протоколу SSL, давайте розглянемо його з більш практичної точки зору.

Коли ми використовуємо загальнодоступну мережу, нам необхідно забезпечити безпечну передачу даних, якими ми обмінюємося.

Сертифікат SSL – це фрагмент коду, цифровий файл, створений певними спеціальними органами, що видають SSL. Сам сертифікат має дві різні функції: автентифікувати та перевіряти достовірність особистості людини або підприємства; а також забезпечити шифрування та захист даних під час їх передачі через загальнодоступну мережу.

Надійні центри сертифікації SSL (CA) дотримуються суворих правил при видачі сертифіката. Деякі з найпопулярніших та найнадійніших центрів сертифікації згідно з опитуванням W3Techs за травень 2018 року: Identrust, Comodo, DigiCert, GoDaddy, GlobalSign, Let’s Encrypt.

Купуючи сертифікат SSL у надійного центру, ви фактично отримуєте цілий ланцюжок сертифікатів. Ви отримаєте покращену безпеку,надану кількома різними рівнями сертифікатів, які вбудовані в один продукт.

Кожен сертифікат має  запит на підписання сертифікату (CSR). Він генерується постачальником веб-хостингу і містить зашифровану інформацію про ім’я власника або організації, доменне ім’я, країну, адресу, електронну адресу тощо. CSR також містить відкритий ключ веб-сайту, тоді як приватний ключ генерується на момент запиту CSR.

Потім центр сертифікації використовуватиме CSR для видачі вашого сертифіката.

Що таке Недійсний Сертифікат?

Вам може прийти попередження про те, що закінчується термін дії SSL-сертифіката вашого сайту різними способами:

 • спливаюче попередження безпеки в адресному рядку;
 • конкретне повідомлення про помилку при перегляді імені домена.

Є кілька можливих причин. Отже, що потрібно зробити в разі попередження?

Перевірте наступні можливі причини помилки:

 1. Термін дії сертифікату SSL закінчився.

Натисніть на значок замка в адресному рядку і знайдіть інформацію про термін дії. У разі, якщо термін його дії закінчився, вам необхідно або відновити роботу з поточним постачальником, або розглянути питання про співпрацю з іншим постачальником.

 1. SSL-сертифікат виданий для неправильного доменного імені.

Будьте обережні при замовленні SSL-сертифікатів.

Коли подаєте заявку на сертифікат SSL, обов’язково вкажіть ім’я домену, для якого вам потрібен сертифікат. Помилки в написанні можуть привести до криптографічного захисту неправильного доменного імені.

Завжди краще вказати, що сертифікат повинен бути створений для «www.yourdomainname», а не просто «yourdomainname». Багато постачальників, такі як Comodo SSL, будуть захищати обидва з одним сертифікатом, але не всі органи видачі роблять так само.

Якщо ви отримали сертифікат для «yourdomainname», але хочете запустити його на «www.yourdomainname», існують деякі обхідні шляхи. Перенаправлення вашого сайту за допомогою файлу .htaccess. Для цього вам потрібно звернутися за допомогою до свого веб-розробника, щоб відвідувачі під час перегляду вашого сайту з префіксом «www» і без нього, одночасно встановлювали безпечне з’єднання з вашим сайтом.

 1. Можуть бути проблеми з ланцюжком сертифікатів.

Проміжний сертифікат не правильно встановлений на веб-сервері або термін його дії закінчився. У таких випадках краще всього звернутися до свого провайдера веб-хостингу, щоб переконатися, що установка була виконана правильно.

Найчастіше у веб-хостів є фахівці з SSL, які не входять до групи технічної підтримки. Ось чому такі перевірки часто займають трохи більше часу, ніж передбачалося.

Як працює SSL і як він створює безпечне з’єднання?

При використанні протоколу SSL веб-серверу потрібен сертифікат SSL для встановлення з’єднання SSL. Іншими словами, коли ви відвідуєте веб-сайт з використанням безпечного з’єднання, ваш браузер ініціює SSL-рукостискання з хост-сервером.

Під час цього процесу клієнт (браузер) здійснює запит на інформацію про сертифікат веб-сайту з сервера. У разі дійсного сертифікату ви побачите знайомий зелений значок замка в адресному рядку. Це означає, що безпечне з’єднання було успішно встановлено.

Навіщо вам потрібен SSL / HTTPS?

Сьогодні використання SSL  є справжньою необходімостью. SSL-з’єднання забезпечує достовірність і цілісність переданих даних і їх захист від перехоплення зловмисниками.

Використовуючи цю технологію шифрування, ви робите більше, ніж просто захищаєте конфіденційні дані ваших клієнтів. Ви заохочуєте своїх відвідувачів довіряти вам цю інформацію (яку вони повинні надати, щоб купити ваш товар або послуги)

Згідно зі статистикою SSL Pulse, в травні 2019 року понад 67% веб-сайтів були захищені таким сертифікатом.

Скільки коштує SSL-сертифікат?

Вартість вашого SSL-сертифіката залежить від багатьох факторів. Основні відмінності полягають у наступному:

 • Тип підтвердження, який ви шукаєте (домен, розширений)
 • Функції, які ви хотіли б отримати (зелений замок, довірна печатка, відображення CA в адресному рядку, цілодобова підтримка)
 • Кількість веб-сайтів та субдоменів, які ви хочете захистити одним сертифікатом

Вартість стандартного сертифіката SSL для одного доменного імені може сильно відрізнятися. Такі пропозиції починаються приблизно від 350 до 7000 гривень на рік. Як правило, ви платите менше, якщо вирішите платити на кілька років вперед або отримати пакет послуг. Найпопулярніші органи сертифікації мають дійсно цікаві пропозиції, які підходять для сайтів будь-якого розміру та бюджету.

У чому різниця між SSL і TLS (SSL проти TLS)?

Secure Socket Layer (SSL) є попередником безпеки транспортного рівня (TLS). TLS усуває поточні слабкі місця і забезпечує більш безпечне шифрування. Краще сприймати TLS як спосіб поліпшення криптографічного протоколу SSL, а не намагатися з’ясувати плюси і мінуси SSL проти TLS і який з них краще.

Що потрібно зробити перед покупкою SSL?

 1. Перевірте тип пропонованого шифрування
 2. Переконайтеся, що ваш SSL сумісний в різних браузерах
 3. Як швидко буде виданий сертифікат
 4. Безкоштовний інструмент управління SSL
 5. Цілодобова підтримка
 6. Можливість переоформити сертифікат безкоштовно
 7. Гарантія повернення грошей
 8. Наявність довіри

 

Тепер ви знаєте, що таке SSL і навіщо він потрібен. Продаж певних видів вкрадених даних (таких як дані кредитної картки клієнта) може бути надзвичайно прибутковою в наші дні. Ваші клієнти знають це, і вони не передадуть свої дані, якщо ви не доведете, що можете їх захистити.

Ось що робить для вас надійний SSL-сертифікат. Дуже рідко можна купити довіру, але сертифікат SSL допомагає встановити більш довірливе спілкування з потенційними клієнтами.

Якщо у вас є веб-сайт (особливо якщо використовуєте його для бізнесу), знайдіть надійного постачальника і отримайте сертифікат. Це одне з найперших і важливих досягнень для вашого бізнесу.

ssl