Хакер викрав базу даних ідентифікаторів всього населення Аргентини

Хакер зламав ІТ-мережу уряду Аргентини та викрав інформацію про всіх жителів країни. Тепер дані розповсюджуються і продаються Інтернеті, і громадськість звертає увагу, зокрема, на знаменитостей та політиків.

Злом був націлений на RENAPER  – Національний реєстр осіб Аргентини. Реєстр є центральним в міністерстві внутрішніх справ Аргентини та відповідає за видачу посвідчень особи. Він зберігає цю інформацію в цифровому форматі, тому її можуть використовувати інші державні установи. Це схоже на комерційні послуги з перевірки біографічних даних, але вони значно ширші та локалізовані для Аргентини.

ЗМІ вперше повідомили про інцидент на початку цього місяця після того, як хакер опублікував в Інтернеті дані про 44-ох аргентинських знаменитостей. За публікацію інформації відповідав акаунт Twitter з іменем «@AnibalLeaks». Серед жертв витоку даних були відомі політики, а також зірки футболу Ліонель Мессі та Серхіо Агуеро.

Через день зловмисник розмістив на хакерському форумі оголошення, в якому за певну плату пропонував інформацію про будь-якого громадянина Аргентини.

Отримавши докази витоку інформації, уряд Аргентини нарешті визнав факт злому.

Внутрішня робота?

Влада Аргентини заявляє, що хакер не «зламував» базу даних.

13 жовтня 2021 року Міністерство внутрішніх справ заявило, що його служба безпеки виявила важливу інформацію. Хтось використовував обліковий запис VPN, що належить Міністерству охорони здоров’я, для пошуку інформації, яка була розміщена в обліковому записі хакера в Твіттері через кілька миттєвостей.

Це може вказувати на те, що зловмисник якимось чином отримав доступ до облікових записів держслужбовця. Незрозуміло, чи було це зроблено за допомогою взлому особистого кабінету співробітника чи з внутрішнім спільником. Хороші VPN забезпечують високу анонімність, що  ускладнює розслідування.

У хакера дійсно є те, про що він затверджує. The Record звернувся до хакера і отримав інформацію про бажаного громадянина за їх вибором в якості тесту. Хакер, по суті, володіє базою даних, яка осоромлює більшість пошукових сайтів.

У нинішній ситуації уряду надзвичайно важко буде зберегти дані, якщо він не затримає хакера фізично.

Лейбл Промокод
Логотип
Знижка 10% на першу оплату хостингу
Перейти на сайт