Як обрати хостинг: детальна інструкція

Всі обізнані користувачі знають, що хостинг допомагає розмістити в Інтернеті власний сайт. Однак питання полягає в наступному: на якому типі послуг зупинити свій вибір? Навіть якщо веб-майстер не має достатніх для подібних речей фінансів, відповідь очевидна – потрібно вибирати платний хостинг. Більшість хостерів з нашого рейтингу пропонують тестовий період терміном до 30 днів.

Головною перевагою безкоштовного провайдера є відсутність оплати за надання серверних потужностей. Але ви ризикуєте отримати нестабільний сайт зі сторонньою нав’язливою рекламою. Іншим способом заощадити може послужити створення хостингу на домашньому ПК. В такому випадку доведеться тримати його постійно включеним і стежити за безперебійною роботою електромережі. У нашій статті розглянуті найпопулярніші безкоштовні провайдери, які пропонують різні умови в залежності від майбутньої завантаженості ресурсу.

Який хостинг вибрати залежно від задачі?

Прості сайти

Віртуальний веб-сервер розміщує на своїй платформі безліч сайтів від різних користувачів, які поділяють між собою такі ресурси, як процесор та пам’ять. Якщо відвідуваність сторінки становить від 1500 до 3000 осіб на добу, можна вибрати хостинг із запропонованого нами рейтингу:

 • Hostiq
 • Hostinger
 • Besthosting
 • Cityhost
 • Hostpro
 • Ukrline

Вище запропоновані хостинги підійдуть для ведення блогу, особистих сторінок, візитної картки, інтернет-магазину, форуму і повноцінної презентації компанії в Інтернеті.

Сайти середнього рівня

При виборі провайдера для онлайн-магазину чи форуму, а також для порталу, де відвідуваність становить від 3000 до 10000 відвідувачів на добу, варто вибрати віртуальний хостинг з фіксованою цифрою ресурсів сервера. Тарифікація найбільш популярного VPS-хостингу у різних провайдерів становить не більше 75 USD в місяць.

Сайти високого рівня

Виділений сервер надає сайту окрему платформу. В такому випадку потужності сервера не доведеться ділити з іншими користувачами. Підходить для сайтів, з відвідуванням більше 10 000 чоловік. Слід зазначити, що дана послуга вимагає від менеджера спеціальних навичок і знань, які будуть використовуватися для налаштувань програмного забезпечення платформи. Іншим моментом, на який також слід звернути свою увагу користувачеві, є ціна послуги: 115-350 USD в місяць.

На які критерії слід звертати увагу при виборі хостинг-провайдера?

 1. Історія сервера: наскільки відомо ім’я домену серед користувачів Інтернету, і як багато клієнтів обслуговує.
 2. Регіональне розташування сервера. Якщо компанія знаходиться на території України, немає сенсу розміщувати веб-сайт в дата-центрі Америки.
 3. Тип і розмір дисків. При виборі радимо звернути увагу на SSD диски, так як швидкість їх роботи значно швидше традиційних HDD. Для малозавантажених сайтів вистачить 1-2 Гб вільного місця. Але пам’ятайте: чим більше місця, тим хостинг обійдеться дорожче.
 4. При покупці хостингу поцікавтеся в якому режимі працює підтримка: цілодобово чи ні. Якщо провайдер європейський, необхідно уточнити питання про підтримку українською чи російською мовою.
 5. Дуже важливий момент щодо мови програмування і бази даних. Якщо користувач є власником кількох інтернет-сторінок, потрібно переконатися, що в обраному ним тарифі число сайтів відповідає кількості бази даних. Якщо останні сторінці не потрібні, можна підібрати тариф з середньої цінової категорії, без підтримки реляційної системи управління MySQL.
 6. Якщо хостер дає пробний період – обов’язково скористайтеся цією пропозицією.

Що вибрати: Windows або Linux хостинг?

Різниця між обома операційними системами невелика, так як обидва варіанти підходять під запити більшості клієнтів. У плані функцій і додатків Linux-хостинг лідирує з помітним відривом. Щоб свій вибір зупинити на цьому сервері, необхідно виходити з того, які інструменти планується використовувати і за якими параметрами «будується» сайт, який в свою чергу розміщений у постачальника послуг провайдера. Якщо у користувача немає особливих вимог, даний хостинг цілком підійде. Другою перевагою платформи є її невисока вартість. Відзначимо, що Linux-хостинг використовує кожен другий веб-майстер.

Поради досвідчених фахівців

 1. Не варто зв’язуватися з такими провайдерами, сайти яких не створюють приємного, цілісного враження. Незважаючи на привабливі низькі розцінки, є ймовірність отримати сайт з недостатнім технічним обслуговуванням і поганою швидкістю.
 2. Бажано прочитати інформацію про данного провайдера в різних джерелах. Ознайомитися з відгуками про нього інших користувачів в різних соціальних мережах, і лише виходячи з отриманих відомостей, зробити особисті висновки. При цьому варто переконатися, що відгуки написані реальними людьми, а не маркетологами або ботами.
 3. Навіть після маси позитивної інформації, не варто оплачувати хостинг на тривалий час. Краще платити по місяцях, уважно стежачи за його швидкодією, підтримкою і надійністю.
 4. Нормальною є ситуація, коли провайдер просить пред’явити документи. У разі крадіжки аккаунта вони спростять процедуру повернення. У будь-якому випадку, перед передачею своїх особистих даних, необхідно переконатися в надійності провайдера, або підібрати варіант, де не потрібно застосування підтверджуючої документації.
 5. Хостери з клієнтурою від 10000 тис. Заслуговують більше довіри, ніж провайдери з меншою кількістю клієнтів.
 6. Ще одним показником надійності є цілодобова доступність хостера, наявність безкоштовного номера телефону і Live-чат.