Оксфордське дослідження: iPhone і Android в рівній мірі ставлять під загрозу конфіденційність

Оксфордське дослідження показало, що iPhone і Android приблизно рівні в тому, що стосується порушення конфіденційності їх користувачів. Дослідження було проведено частково тому, що про iOS, яка останнім часом позиціонує себе як варіант, орієнтований на конфіденційність, відомо менше.

Документ, із заголовком «Чи дійсно iPhone краще з точки зору конфіденційності? Порівняльне дослідження додатків для iOS і Android », включає аналіз 12 000 випадково вибраних безкоштовних додатків. Дослідники вивчили код, дозволи і мережевий трафік додатків. Всі додатки, включені в дослідження, мали останнє оновлення як мінімум в 2018 році.

Дослідники виявили, що 89% додатків для Android і 79% додатків для iOS містять одну або кілька бібліотек відстеження. Найчастіше це сервіси Google Play для Android і SKADNetwork для iOS, які відстежують кліки по рекламі.

62% додатків для iOS використовують Google AdMob, а 54% також використовують Google Firebase. Трекери Facebook були присутні в 28% додатків Android і 26% додатків iOS. В цілому 90% додатків для Android і 60% додатків для iOS обмінювалися даними з відстежують компаніями, що належать Google.

У документі наголошується, що додатки iOS обмінюються даними з Google, навіть якщо користувачі не зробили цього. Android, з іншого боку, є платформою Google, тому користувачі повинні погодитися, щоб отримати доступ.

Можливі правові порушення

Дослідження показує, що більшість збирачів даних базуються в Сполучених Штатах. Приблизно 9% iOS і 5% Android використовують китайські трекери. Крім того, 7,5% додатків для iOS і 2% додатків для Android використовують індійські трекери.

Дослідники використовували додатки з британських магазинів додатків, в той час як майже всі відстежувальні компанії перебували за межами Європи. Це може вказувати на порушення GDPR, який спрямований на захист конфіденційності шляхом обмеження передачі даних за кордон. Викликає тривогу те, що багато дитячих додатків видають дані про місцезнаходження – 27% додатків для iOS і 4% додатків для Android, згідно з дослідженням.

Цей тип збору інформації кардинально відрізняється від загальноприйнятих форм. Наприклад, люди шукають на сайтах дані, які є загальнодоступними. Фонові служби розрізняються залежно від їх спрямованості, але збір даних є законним. Є заходи, які люди можуть зробити проти цих служб, якщо вони стурбовані.

Це не відноситься до додатків, які таємно збирають дані.

Типи відстеження, що виконуються цими додатками, розрізняються. Їх основна мета – створити профілі, за допомогою яких можна поліпшити таргетовану рекламу. Приблизно 1,6 мільярда користувачів Android по всьому світу і понад один мільярд користувачів iPhone дозволяють заробити багато грошей.

Google і Apple змушені робити більше для забезпечення конфіденційності, але значна конфіденційність може означати менший прибуток. Проте регулятори і користувачі продовжують наполягати на своєму, і тому ландшафт кібербезпеки змінюється щодня

Лейбл Промокод
Логотип
Знижка на хостинг у розмірі 50%
Перейти на сайт