Обираємо надійний та доступний сервер для оренди

Оренда сервера – послуга, яка передбачає використання фізичного сервера, його функціональних можливостей і потужностей на певних умовах. Клієнт отримує доступ до повноцінного окремого фізичного серверера, розташованого на технічному майданчику в центрі зберігання і обробки даних постачальника. Всі ресурси виділеного сервера належать одному власнику і повністю незалежні від роботи інших веб-сайтів.

 

Які можливості дає оренда сервера?

Орендар має повний пакет прав на управління і контроль всіх процесів на сервері, а також може вносити зміни в його налаштування в залежності від поточних завдань веб-ресурсу. Клієнт має можливість самостійно вибрати операційну систему, панель управління, програмне забезпечення, встановлювати оновлення і інші функції. В даному форматі співпраці провайдер виступає в ролі технічної підтримки: забезпечує обслуговування обладнання, інфраструктури, контролює безперебійне підключення до інтернет-каналу, резервування даних, які в цілому відповідають за продуктивність і швидкість роботи сервера.

 

Для яких проектів призначений виділений сервер?

Виділений сервер – відмінне рішення для компаній, веб-ресурси яких вимагають високу продуктивність, індивідуальне налаштування функцій. Також важливим показником є ​​трафік на сайт. Якщо ви запускаєте великий інтернет-магазин з перспективою масштабування і збільшення відвідуваності, даний вид хостингу – ваш варіант. Виділений сервер підходить для сайтів з трафіком від 20 000 і вище унікальних користувачів в день.

Оренда серверів підходить для веб-застосунків електронної комерції з великими обсягами даних (інтернет-магазинів, порталів, численних форумів), порталів з важким контентом (відео, аудіо файли, графіка), додатків, платформ з онлайн-іграми і будь-яких інших масштабних проектів, для яких необхідне швидке завантаження, швидкість обробки, підвищений рівень безпеки.

 

Переваги оренди сервера

Виділені сервера мають ряд функціональних переваг, які відрізняють їх від інших видів хостингу:

 • безпосередній доступ до сервера: клієнт має повний контроль над обчислювальними ресурсами, володіє правами адміністратора з можливістю моніторингу всіх процесів, дій користувачів. Користування виключно автономне і не залежить від інших клієнтів, на відміну від віртуального хостингу.
 • налаштування індивідуальної конфігурації сервера: виділений хостинг передбачає абсолютну свободу у виборі операційної системи, панелі управління, розміщення додатків, які відповідають вимогам того чи іншого проекту. Гнучкі налаштування дозволяють коригувати роботу сервісу в залежності від поточних завдань, масштабування веб-ресурсу.
 • відсутність обмежень: на сервері можна розміщувати безлімітну кількість сайтів, доменів, баз даних. Клієнт самостійно регулює обсяг ресурсів, необхідних для використання та може збільшити його в будь-який час.
 • максимальний рівень продуктивності: завдяки налаштуванню необхідного ПЗ для проекту, загальна швидкість роботи, стійкість сервера до навантажень збільшується в рази. Одноосібне володіння обчислювальним ресурсом виключає ризик зниження пропускної здатності сайту через некоректну роботу на інших серверах. В результаті покращується завантаження сайту, що супроводжується скороченням кількості відмов, підвищення показників трафіку.
 • технічна підтримка 24/7: хостинг-провайдер забезпечує цілодобову підтримку сервера, утримання обладнання, вирішення проблем в короткі терміни. Також компанія надає консультації з усіх виникаючих питань, при необхідності може взяти на себе виконання адміністративних обов’язків.
 • підвищена безпека: орендовані сервера виключають можливість попадання шкідливих програм від інших клієнтів. Система володіє розширеним брандмауером IP, який гарантує захист від хакерських атак, злому, спаму, а також забезпечує збереження конфіденційності розміщених даних.

Серед недоліків оренди виділеного сервера багато споживачів відзначають більш високу ціну, в порівнянні з віртуальним хостингом. Однозначно говорити, що це істотно обмежує можливості потенційних орендарів не зовсім коректно. Вартість оренди сервера повністю виправдана технічними і експлуатаційними характеристиками, можливостями, які отримує клієнт.

 

Які плюси можна отримати від оренди сервера?

Виділений сервер крім своїх функціональних переваг, має значиму економічну доцільність. Незважаючи на високу вартість послуги, клієнт отримує абсолютно всі переваги, які надаються при покупці сервера. Оренда дозволяє використовувати ті ж ресурси, але без капітальних вкладень в дороге обладнання, технічну підтримку дата-центру, найм висококваліфікованих інженерів і менеджерів, витрат на заміну або модернізацію комплектуючих фізичного сервера. Провайдери, які надають сервера в оренду, встановлюють фіксовану абонентську плату, тому клієнт може рівномірно планувати бюджет і витрати на обслуговування.

Також перед укладенням договору про співпрацю більшість хостингових компаній пропонують безкоштовний тестовий період роботи з сервером. Це відмінна можливість, щоб оцінити на практиці продуктивність, функціональність, конфігурацію того чи іншого сервера.

 

Як правильно обрати сервер для оренди?

В першу чергу, ви повинні орієнтуватися на конкретне бізнес-завдання, перспективи масштабування сайту, прогнозоване зростання трафіку. Одним з базових критеріїв для вибору виділеного сервера є операційна система. Розрізняють дві основні ОС – Windows і Linux, які за рівнем безпеки, гнучкості налаштувань, репутації на ринку практично не поступаються одна одній. Рекомендуємо в даному питанні виходити від технології, яка буде застосована на сайті. Наприклад, якщо веб-ресурс побудований на PHP або PERL, краще віддати перевагу операційній системі Linux.

Ключовим параметром також є вид процесора і розмір оперативної пам’яті, що впливає на продуктивність сервера. Для динамічних сайтів з мультимедійним контентом, послугами рендеринга відео, обробки і збереження великого обсягу даних при стабільно високому трафіку, необхідні потужні багатоядерні процесори.

 

Критерії вибору сервера

  1. Швидкість підключення до мережі. дані показники безпосередньо залежать від розміру порту і варіюються від 100 Мбіт / с до 10Гбіт / с. Чим вище значення, тим вище швидкість передачі даних.
  2. Пропускна здатність. Як правило, більшість сайтів використовують менше 5 ГБ в рамках щомісячної передачі даних. При різкому збільшенні трафіку, ви повинні бути впевнені, що провайдер в силах забезпечити додаткову смугу пропускної здатності. Таким чином, ви забезпечуєте необмежений доступ користувачів до веб-ресурсу навіть в умовах піку відвідуваності. Щоб оцінити пропускну здатність, ви можете скористатися наступним розрахунком: щомісячні кількість переглядів сторінок сайту необхідно помножити на середній розмір сторінки.
  3. Дисковий простір. Уточніть у провайдера стан жорстких дисків. Раніше використовувані диски мають ризик пошкодження або втрати даних внаслідок технічного зносу. Оптимальним варіантом є жорсткі диски останнього покоління – SSD.
  4. Наявність віддаленого доступу через KVM. Більшість провайдерів надають можливість віддаленого доступу до управління сервером на апаратному рівні. Дана опція дозволяє проводити встановлення оновлень ОС, налаштування BIOS, додавати і редагувати права адміністраторів і інший функціонал. Таким чином, ви можете звести до мінімуму необхідність технічної підтримки з боку провайдера.
  5. Резервування даних. При виборі провайдера уточнюйте, чи забезпечує компанія створення файлових резервних копій на іншому сервері. Таким чином, ви підвищуєте впевненість у збереженні інформації в разі їх втрати.
  6. Технічна підтримка. Оскільки фізичний сервер працює віддалено, ви повинні бути впевнені, що хостинг-провайдер забезпечує обслуговування в режимі 24/7. Від якості послуг, що надаються штатом фахівців, безпосередньо залежить оперативність реагування на виниклі проблеми, що мінімізує ризики простою сайту.