20 вражаючих фактів про мільярдера Білла Гейтса

Хто такий Білл Гейтс?

У сучасному нестабільному середовищі соціальних мереж як ніколи важливо відокремити факти від безпідставних заяв про Білла Гейтса.

Його життя досить цікаве без божевільних змов. Співзасновник Microsoft почав створювати програмне забезпечення в 13-річному віці. Він був найбагатшою людиною в світі дуже довгий час і пожертвував велику частину свого багатства на благодійність.

Це лише невелика частина статистичних даних про Білла Гейтса, яку ви знайдете нижче.

Ми, тут, у Tophostings, спробували зібрати усі ці захоплюючі факти про Білла Гейтса безпосередньо на секретний наночіп Microsoft у вашому щепленому плечі.

На жаль, вакцини так не діють, тож вам доведеться ознайомитися з нашим списком.

Кілька захоплюючих фактів про Білла Гейтса

 • Білл Гейтс написав свою першу програму у віці 13 років.
 • Його першою програмою була версія хрестики-нулики, в яку можна було грати проти комп’ютера.
 • У 1975 році Гейтс залишив Гарвард, щоб займатися своїм бізнесом. Ви, мабуть, чули про це — Microsoft.
 • У 2014 році Гейтс пішов з посади голови Microsoft, щоб зосередитися на благодійній діяльності в Фонді Білла і Мелінди Гейтс.
 • Він співпрацював з Міністерством охорони здоров’я Китаю, щоб допомогти боротися з епідемією туберкульозу в Китаї.
 • Станом на 2021 рік статок Білла Гейтса становить 131 мільярд доларів, що робить його четвертим найбагатшою людиною у світі.
 • Він пожертвував понад 50 мільярдів доларів на підтримку благодійності.

Біографія та особисте життя Білла Гейтса

Хто такий Білл Гейтс? Скільки ми насправді знаємо про мільярдерарозробника програмного забезпечення/філантропа тощо?

Увесь світ знає його як Білла Гейтса, але це його не справжнє ім’я.

Ну, не зовсім.

 • Білл – скорочення від Вільяма.

(Джерело: Britannica)

Ім’я Білла Гейтса при народженні – Вільям Генрі Гейтс III. Він був названий в честь свого діда Вільям Генрі Гейтс I.

Він народився 28 жовтня 1955 року в Сіетлі, штат Вашингтон. Це означає, що на момент написання статті Біллу Гейтсу було 66 років.

 • Молодий Білл Гейтс повинен був бути юристом.

(Джерело: E Notes)

Раннє життя Білла Гейтса можна було легко перетворити на серіал, починаючи з будинку його дитинства в Сіетлі і закінчуючи його історії успіху. У дитинстві над ним часто знущалися, але це не завадило йому цілитися високо.

Однак його плани не завжди збігалися з планами його батьків. Сім’я хотіла відправити його в юридичну школу, яка б гармонійно вписалася в сімейну історію – його батько був адвокатом.

 • Білл Гейтс почав кодувати в 13 років.

(Джерело: Business Insider)

Білл Гейтс почав писати програмне забезпечення ще в дитинстві. Ще до того, як він закінчив середню школу, було очевидно, що він не такий, як інші діти. У 13 років він зробив версію хрестики-нулики на комп’ютері General Electric.

Для порівняння, у 13 років я лише дізнався, що рвані джинси рвуться навмисне. А що ти робив у 13 років?

 • У Білла Гейтса троє дітей.

(Джерело: Hollywood Life)

Білл і його тепер уже колишня дружина Мелінда Гейтс мають трьох дітей — Дженніфер, Рорі та Фібі. Цікавим фактом є те, що їм не дозволялося мати телефон до 14 років.

Вони також не успадкують весь статок свого тата. Проте ми відчуваємо, що їм не буде надто погано.

Білл Гейтс — втілення бізнесу

 • Перше — Білл Гейтс заснував Microsoft у 1975 році.

(Джерело: Yahoo!Finance)

Був 1975 рік. Білл Гейтс і його партнер і друг дитинства Пол Аллен заснували компанію Microsoft, яка займається програмним забезпеченням, а решта вже історія. Однак, коли він пішов з компанії в 2020 році, йому належало лише близько 1% її акцій.

Отже, хто зараз є власником Microsoft? За даними Yahoo!Finance, найбільшим акціонером станом на 2021 рік є Vanguard Group, Inc. з 8,2%. Жодна особа не має більшості в компанії.

 • Він залишив Гарвард після вступу в 1973 році.

(Джерело: Біографія)

Білл Гейтс був на шляху до вищої освіти. У 1973 році він вступив до Гарвардського університету, зробивши кар’єру юриста. Однак у 1975 році Білл Гейтс кинув коледж, щоб реалізувати свою бізнес-ідею.

Батько сказав йому на лютій лекції: «Ким ти тепер станеш?! Майстром вікон, як сусідська дитина»?

Звичайно, це, не те, що сталося, але це цікаво уявити.

 • У Білла Гейтса сім годин сну.

(Джерело: Go Banking Rates)

Що зробив Білл Гейтс, щоб досягти успіху? Він вкладав свій час і слідував своїй пристрасті.

Ви, мабуть, чули цю банальну історію успіху тисячу разів, але вона справді чудово вийшла для цього хлопця. Молодий підприємець Білл Гейтс вклав весь свій час, енергію та творчість у розбудову свого технологічного бізнесу.

Проте в інтерв’ю 1990 року він поділився, що йому потрібно висипатися, щоб мати можливість залишатися творчим.

 • Пол Аллен покинув Microsoft у 1982 році.

(Джерело: Goalcast)

Білл Гейтс – відоме обличчя компанії, але він не був самотнім у своїх починаннях. Він зробив революцію в комп’ютерному світі разом зі своїм партнером Полом Гарднером Алленом.

Але поки їхній бізнес процвітав, їхня дружба погіршилася. Колись найкращі друзі, але згодом їхні стосунки стали напруженими, і Аллен покинув Microsoft у 1982 році.

Тим не менш, Гейтс свідомо визнає величезний вплив Пола на світ персональних комп’ютерів. Вони знову зблизилися до смерті Пола Аллена в 2018 році.

 • Білл і Мелінда Гейтс створили Фонд Гейтса в 2000 році.

(Джерело: Gates Foundation)

На рубежі століть родина Гейтсів розпочала проект, керуючись вірою в те, що кожне життя має однакову цінність. Перед ними стоїть завдання — подолання найбільшої нерівності у світі.

Це означає, що, крім Microsoft, частину благодійного фонду володіє Білл Гейтс .

 • У 2000 році він поступово почав залишати посаду в Microsoft.

(Джерело: Біографія)

У 2000 році Гейтс відмовився від повсякденних операцій у своїй компанії, щоб зосередитися на своїй фундації. Однак він залишився головою ради і позиціонував себе як головний архітектор програмного забезпечення.

Через шість років Гейтс ще більше зменшив своє робоче навантаження, щоб більше часу приділяти справі, до якої він справді захоплювався. Білл пішов у відставку з посади голови Microsoft у 2014 році і позиціонував себе як радник з технологій.

Найбагатша людина в світі

 • Статки Білла Гейтса оцінюються в 134 мільярди доларів.

(Джерело: Bloomberg)

Станом на жовтень 2021 року, статки Білла Гейтса оцінюються в $ 132700 млн. Щоб проілюструвати, наскільки багатий Білл Гейтс, уявіть, що ви заробляєте 132 тисячі доларів на рік. Навіть якщо ви нічого не витратите, вам знадобиться мільйон років, щоб досягти цієї цифри.

 • Білл Гейтс заробляє близько 11 мільйонів доларів на день.

(Джерело: Don’t Die Wondering)

Простіше кажучи, Білл Гейтс має приблизно в два мільйони разів більше грошей, ніж середній дохід сім’ї в США. Підраховано, що Гейтс заробляє близько 11 мільйонів доларів на день, і це навіть не пік його заробітку. У якийсь момент у нього було понад 150 мільярдів доларів.

 • Гейтс був найбагатшою людиною світу до 2017 року.

(Джерело: Bloomberg)

Білл Гейтс володів поясом грошового титулу майже щороку з 2000 по 2017 рік. Єдиним винятком був період 2010-2013 років, коли Джефф Безос дав йому шанс отримати… ну, гроші.

Станом на 2021 рік Гейтс є четвертою найбагатшою людиною у світі після Ілона Маска, Джеффа Безоса та Бернара Арно. Якщо вам цікаво, хто цей останній хлопець — він голова і генеральний директор французького конгломерату LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton).

 • Білл Гейтс пожертвував понад 50 мільярдів доларів на благодійність.

(Джерело: USA Today)

Так, ви правильно прочитали — 50 мільярдів доларів!

Як Білл Гейтс розбагатів?

Більшу частину свого стану він заробив через Microsoft. У якийсь момент він зрозумів, що заробляє більше, ніж може витратити, і почав віддавати людям.

Дещо більше — у 2010 році він і його дружина Мелінда об’єднали зусилля з мільярдером-інвестором Уорреном Баффетом і заснували «Giving Pledge». Цей рух заохочує інших мільярдерів робити пожертви для непривілейованих.

Зайве говорити, що з початку пандемії COVID сім’я Гейтсів пообіцяла мільярди доларів на боротьбу з вірусом. Це привернуло до нього багато уваги і викликало незліченну кількість теорій змови.

Більше цікавих фактів про Білла Гейтса

Ми зберегли найкраще наостанок — деякі з цих фактів не просто цікаві, вони божевільні!

 • Білл Гейтс став мільярдером у 31 рік.

(Джерело: INC)

Білл Гейтс став мільйонером у 1981 році у віці 26 років завдяки IPO Microsoft. У 1987 році, у віці 31 року, він став мільярдером. У той час він був наймолодшим мільярдером, поки Марк Цукерберг не вкрав у нього цей титул у 2008 році, коли йому було всього 23 роки.

 • У 2009 році він співпрацював з Міністерством охорони здоров’я Китаю для боротьби з туберкульозом.

(Джерело: Gates Foundation)

Метою партнерства було покращити виявлення та лікування приблизно 1,5 мільйона випадків туберкульозу, які щороку трапляються в Китаї.

Фонд Гейтса пожертвував 33 мільйони доларів на допомогу Китаю з діагностичними тестами, схемами лікування, моніторингом пацієнтів та підходами до надання здоров’я.

Без сумніву, партнерство з Китаєм викликало нову порцію змов щодо Білла Гейтса, коли вдарила пандемія коронавірусу.

 • Білл Гейтс пожертвував 10 мільярдів доларів на дослідження вакцини ще в 2010 році.

(Джерело: Philanthropy News Digest)

У січні 2010 року Гейтс пожертвував близько 10 мільярдів доларів на дослідження вакцин на наступні десять років. Що стосується вакцин проти COVID-19, Гейтс сказав, що вірус є лише однією з багатьох хвороб, з якими мРНК-вакцини зможуть боротися протягом наступних п’яти років.

Він також говорив про спалах коронавірусу в той день — те, що вчені робили роками, особливо в Південній Кореї. Однак через це і оскільки Білл Гейтс відомий своєю підтримкою вакцин, послідували численні спекуляції щодо його ролі в пандемії.

 • Білл Гейтс також вступив у боротьбу з деменцією та хворобою Альцгеймера.

(Джерело: Alzheimer’s Research UK)

У 2017 році Гейтс оголосив, що інвестує 50 мільйонів доларів у Dementia Discovery Fund — приватно-державне партнерство, зосереджене на дослідженнях хвороби Альцгеймера. Це перший раз, коли він взяв на себе зобов’язання щодо неінфекційної хвороби.

 • Він був жіночим хлопцем ще зі школи.

(Джерело: NYTimes)

Коли школа юного Біллі помітила його талант у програмуванні, вони дозволили йому написати програму для планування занять. Він написав код таким чином, що «випадково» помістив його на заняття з дівчатами, які він вважав найцікавішими — очевидно, у нього був геніальний розум.

Ходять чутки, що він приніс цю звичку на своє робоче місце. Хоча це не факти, а лише чутки про Білла Гейтса , кілька джерел вказують на його сумнівну поведінку в Microsoft і Фонді Гейтса. Нібито він час від часу переслідував і навіть мав стосунки з жінками, які на нього працювали.

Тепер, коли ми пролили чай, давайте закінчимо на більш позитивній ноті.

 • Білл Гейтс читає 50 книг на рік.

(Джерело: The New York Times)

Ми всі знаємо, що читання збагачує ваше життя та культуру, дає вам новий погляд і навіть змінює ваш світогляд. І якщо хтось коли-небудь відкидає його важливість, кажучи: «У кого є час для читання?» або «Ніхто ніколи не ставав багатим, читаючи».— Ну, розкажіть їм про хлопця на ім’я Білл Гейтс. Він читає 50 книг на рік!

Крім того, всупереч деяким поширеним переконанням, він був непоганим учнем у школі. Він набрав 1590/1600 на SAT. Він кинув навчання, бо хотів йти за своєю справжньою пристрастю. Зрештою, я думаю, що це ключ до справжнього успіху.

В завершення

Чи сподобалися вам ці факти та статистика про Білла Гейтса?

Сподіваємося, ми допомогли вам зрозуміти, як він заробив свій стан і змінив світ. А може, ми навіть надихнули вас стати наступним Біллом Гейтсом, хто знає?

Поділіться цими фактами про Білла Гейтса зі своїми друзями і розкажіть їм, як читання більше книг може зробити вас багатим.