16 інтригуючих статистичних даних Telegram, над якими варто задуматись у 2021 році

Telegram, молодший брат WhatsApp або Facebook Messenger, за останні кілька років продемонстрував стабільне зростання. Безкоштовне, орієнтоване на користувача та із суворою політикою конфіденційності, воно має свою частку шанувальників.

Багато хто вважає додаток революційним і не дарма. Він не лише підтримує зашифровані дзвінки та текстові повідомлення, а й не розміщує реклами.

А зі зростанням побоювань щодо політики конфіденційності Facebook та WhatsApp його популярність різко зросла.

Подивіться, як розвивалася програма протягом багатьох років у нашому списку статистики Telegram нижче.

Захоплююча статистика Telegram, про яку потрібно пам'ятати у 2021 році

 • Telegram має 500 мільйонів активних користувачів на місяць.
 • Його щоденна база активних користувачів складає 55,2 мільйона людей.
 • Під час протестів 2019 року у Гонконгу кількість вперше встановлених Telegram збільшилася на 323% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
 • У період з квітня 2020 року до січня 2021 року Telegram залучив 100 мільйонів нових користувачів .
 • Програма була завантажена 500 мільйонів разів у магазині Google Play.
 • Користувачі Android проводять у Telegram в середньому 2,9 години на місяць.
 • База користувачів програми складає 41,4% жінок та 58,6% чоловіків.

Загальна статистика Telegram

Перш ніж вдаватися до подробиць, давайте розглянемо деякі основи. Що таке Telegram та чим він виділяється із загальної маси?

Це просто.

Telegram – це програма для обміну повідомленнями з високим ступенем захисту, що пропонує унікальні та потужні можливості. Ви можете ділитися файлами розміром до 2 ГБ, формувати групи з 5000 учасників, створювати секретні зашифровані розмови, використовувати наскрізне шифрування для звукових викликів і т.д.

Досить вражаюче, чи не так? Розглянемо, як це працює.

1. Telegram засновано у 2013 році.

(Джерело: Business of App)

Брати Микола та Павло Дурови, творці найбільшого в Росії мережевого сайту ВКонтакте, заснували Telegram у Росії ще у 2013 році.

Власники кілька разів змінювали місцезнаходження своєї компанії, щоб уникнути проблем у різних юрисдикціях. Штаб-квартира програми для обміну повідомленнями Telegram в даний час знаходиться в Дубаї.

2. У січні 2021 року Telegram став найбільшим за завантаженнями додатком у світі.

(Джерело: Перше повідомлення)

Месенджер Телеграм перевищив 63 мільйони установок у січні 2021 року, ставши найбільшою за завантаженнями програмою у світі. Найбільший внесок у цей успіх зробили індійські користувачі, куди припало 24% всіх завантажень.

Це збільшення, найімовірніше, є наслідком недавніх змін політики конфіденційності WhatsApp. Багато хто почав шукати більш безпечні альтернативи.

3. У каналу Telegram Tips 7,5 млн підписників.

(Джерело: TGstat)

Крім приватних конверсій, Telegram пропонує можливість транслювати повідомлення великої аудиторії через так звані канали.

Топ Телеграм каналів за кількістю абонентів включає Telegram Tips з 7,5 мільйонів користувачів, Telegram News з 6,3 мільйона та Bollywood HD movies з 4,1 млн. Дані компанії показують, що перші два продовжують зростати.

4. Telegram є 11-ою за популярністю платформою соціальних мереж у світі.

(Джерело: Dream Grow)

Програма, яка найбільше виграла від недавньої кризи Facebook – це Telegram. Настільки, що юзери Android проводять більше часу в Telegram, ніж у Facebook Messenger.

На думку експертів із соціальних мереж, типовий користувач витрачає 2,9 години на місяць на Telegram і 2,7 години на Messenger.

Користувачі Telegram

Незважаючи на те, що Telegram не досяг популярності WhatsApp, Facebook Messenger або WeChat, вона значно зростає. Деякі стверджують, що це загроза для WhatsApp.

Давайте подивимося на деякі демографічні дані Telegram, щоб дізнатися, хто завантажує програму.

5. Telegram має 500 мільйонів активних користувачів на місяць.

(Джерело: Backlinko)

Менш як за рік використання Telegram зросло на 25%. З 2019 року програма для обміну повідомленнями побачила 300 мільйонів новачків.

Це 60% від існуючої бази користувача!

Окрім недавнього стрибка популярності, статистика Telegram показує стабільне зростання на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року з моменту його запуску.

6. Щоденна база активних користувачів Telegram складає 55,2 мільйонів осіб.

(Джерело: Statista)

У 2014 році додатком користувалися лише 35 мільйонів людей. Чотири роки по тому це число збільшилося до 200 мільйонів і досягло 400 мільйонів у 2020 році.

Але популярність Telegram продовжує зростати. Сьогодні його щоденні активні користувачі перевищують його загальну базу користувачів у 2014 році!

7. 38% користувачів Telegram – вихідці з Азії.

(Джерело: SimilarWeb)

Можливо, не дивно, що додаток є найпопулярнішим в Азії. Далі йде Європа, на яку припадає 27% її бази користувачів, потім Латинська Америка з 21%.

Судячи з кількості користувачів Telegram за країнами, це найпопулярніший додаток для обміну повідомленнями у 20 країнах. Серед них, зокрема, Азербайджан, Білорусь, Камбоджа і Єгипет.

8. За 72 години Telegram залучив 25 мільйонів нових користувачів.

(Джерело: Mothership)

У 2021 році база користувачів Telegram швидко зростатиме. Щодня вона отримує близько 8,33 мільйонів нових підписок. Лише у січні 2021 року до Telegram приєдналося понад 100 мільйонів нових користувачів.

Це пояснює значне зростання кількості користувачів Telegram із 1,5 мільйона у 2020 році.

9. 30,6% користувачів Telegram перебувають у віці від 25 до 34 років.

(Джерело: Statista)

Погляд на середній вік користувачів Telegram показує, що програма найбільш популярна серед людей віком від 25 до 34 років. 21,9% користувачів – від 18 до 24 років, а 21,3% – від 35 до 44 років.

Люди віком від 45 до 64 років становлять 18,5% користувальницької бази Telegram. Додаток найменш популярний серед дітей – всього 7,7%.

10. Очікується, що до 2022 Telegram досягне 1 мільярда користувачів.

(Джерело: Digital Gaze)

Дивлячись на популярність Telegram по країнах, ми бачимо, що ця програма для соціальних мереж номер один у 20 країнах. Таким чином, прогнози про базу користувачів, що росте, не дивні.

При цьому, за деякими даними, компанія має борги. Пошук ресурсів підтримки швидкого зростання не полегшить його фінансове становище.

Погляньмо на цифри.

Прибуток Telegram

Telegram перебуває на підйомі, залучаючи десятки мільйонів нових користувачів. Тому природно припустити, що його прибутки “зашкалюють”. Однак, це не зовсім так.

Давайте подивимося на деякі статистичні дані Telegram, які допоможуть нам краще зрозуміти його фінансове становище.

11. Telegram реалізує нові стратегії монетизації з 2021 року.

(Джерело: Telegram)

Telegram є безкоштовним і має відкритий вихідний код. Згідно з повідомленням одного із засновників від грудня 2020 року, він використав свої особисті фінанси для фінансування платформи.

Потім Павло Дуров викладає свою стратегію монетизації програми у 2021 році.

Нові стратегії включають, серед іншого, додавання реклами в загальнодоступні канали, преміальні функції для бізнесу і платні набори стікерів.

12. У Telegram каналах з’явиться реклама з 2021 року.

(Джерело: Engadget)

Власник запевняє користувачів, що зміни будуть мінімальними. Telegram показуватиме рекламу тільки на загальнодоступних каналах “один до багатьох”. Особисте спілкування залишиться незмінним.

«Реклами у чатах Telegram не буде. Користувачі, які використовують Telegram як програму для обміну повідомленнями, а не соціальну мережу, ніколи не побачать реклами. Приватні та групові чати без реклами і залишаться такими у майбутньому».

13. Telegram збирає гроші за рахунок пожертвувань.

(Джерело: Telegram Guide)

Отже, як Telegram заробляє гроші?

Як ви вже напевно здогадалися, Telegram не приносить великого прибутку. У 2018 році він зібрав близько 1,7 мільярда доларів за рахунок первинного розміщення монет (збір коштів). Однак SEC заборонила цей спосіб заробітку.

Крім того, більшість ресурсів ре-інвестується в додаток. З розширенням додатку дохід, накопичений за допомогою нових стратегій монетизації, ймовірно, матиме таку ж довіру, принаймні якийсь час.

Альтернативи Telegram

Багато людей вибирають Telegram, тому що це безпечно та конфіденційно. Тим не менш, у нього є багато і набагато популярніших альтернатив.

У цьому розділі ми розглянемо деяку статистику Telegram, яка показує, як вона відрізняється від конкурентів.

14. Telegram проти Signal: битва платформ для зашифрованих повідомлень

(Джерело: Tech Crunch)

Хоча ці два сервіси дуже схожі за функціональністю, Telegram виграє за популярністю.

Станом на кінець грудня 2020 року Signal мав близько 20 мільйонів активних користувачів на місяць по всьому світу. Згідно з нещодавньою статистикою Telegram, у додатку понад 500 мільйонів активних користувачів на місяць.

У січні 2021 року Telegram посів перше місце в App Store у 40 країнах та у 18 країнах у магазині Google Play.

15. Telegram проти Telegram X: битва додаткових функцій

(Джерело: Steemit)

Telegram Messenger LLP випустила Telegram X в 2017. Для того, щоб порівняти їх, ви повинні знати, що таке Telegram X.

Telegram X працює швидше та споживає менше енергії акумулятора, ніж вихідне програмне забезпечення. Крім того, він має приємний новий вигляд та чистий інтерфейс без бульбашок.

Telegram має чудові можливості, але Telegram X додає кілька корисних доповнень, що покращують інтерфейс користувача.

16. Telegram краще ніж WhatsApp?

(Джерело: Blusteak)

Ми закінчуємо цей розділ остаточним змаганням: Telegram проти WhatsApp.

Розгляньмо всі факти, перш ніж ми винесемо остаточне рішення.

 • У WhatsApp більше активних користувачів на місяць, але Telegram набирає обертів.
 • Група в WhatsApp може складатися максимум із 256 учасників. У Telegram ви можете додати до 200 000 учасників. Крім того, групи Telegram можуть бути загальнодоступними або приватними, а у WhatsApp дозволені лише особисті повідомлення.
 • Використання Telegram не обмежується чатом. Ви також можете створювати вікторини та опитування і навіть автоматизувати публікації з різних соціальних мереж.
 • Ви можете ділитися файлами розміром до 100 МБ у WhatsApp і до 2 ГБ у Telegram.
 • Нарешті, ми повинні враховувати конфіденційність та безпеку Telegram, що є його найсильнішою стороною. Це також привело до Telegram багатьох користувачів WhatsApp.

 

Висновок

Telegram – це благословення для тих, хто вважає, що великі технології не мають права шпигувати за приватними розмовами людей.

Наскрізне шифрування, функція самознищення повідомлень та функція безпеки, що не дозволяє користувачам пересилати повідомлення, є лише частиною заходів безпеки Telegram.

Популярність платформи стабільно зростає із 2013 року. Статистика Telegram показує, що в майбутньому вона лише зміцнюватиметься.