Що таке VPS хостинг?

Оновлення до VPS хостингу – це наступний логічний крок після спільного хостингу.

Віртуальний виділений сервер (VDS / VPS), як і звичайний хостинг, представляє собою розміщення ваших сайтів на серверах хостинг-провайдера паралельно із сайтами інших користувачів. У разі відмови від звичайного хостингу кількість клієнтів, розміщених на одному сервері, значно менша, що робить допустиме навантаження набагато більше. При цьому за Вами закріплюється визначена потужність сервера (процесор, пам’ять, ОЗУ). Тому данну послугу можна назвати наступним шагом у розробці веб-сайту, коли на ньому з’являється більше 5-10 тисяч відвідувачів за день.

Якщо віртуальний хостинг можна порівняти з кімнатою в комунальній квартирі, то VPS / VDS-хостинг – це окрема квартира в багатоквартирному будинку.

При переході на VPS хостинг користувач отримує:

 1. Доступ до віртуального комп’ютера під управлінням Linux (або Windows) і власний IP.
 2. Вибір версії операційної системи і може автоматично встановити разом з нею одну з популярних хостинг-панелей для зручного управління сайтами через web-інтерфейс, наприклад, ISPmanager.
 3. Можливість управління сервером через віртуальну консоль (технологія VNC), що корисно для отримання аварійного доступу до сервера, якщо допуск до нього по мережі неможливий.

Варто зазначити, що частина апаратних ресурсів VPS / VDS-сервера буде витрачатися не тільки на сайти і проекти, але і на підтримку віртуалізації (роботи самого VPS-сервера).

Критерії оцінювання VPS хостингу - На що ми звертаємо увагу

Для того, щоб обрати надійний VPS-хостинг слід звертати увагу на усі пункти описані на сторінці “Найкращі Спільні Хостинги“, а також:

 • Обсяг оперативної пам’яті RAM

Оперативна пам’ять відповідає за масштабування – можливість збільшити кількість проектів на віртуальному сервері. Хостинг-провайдери пропонують від 1 до 16 ГБ RAM. Обов’язково звертайте увагу на цей показник при виборі тарифного плану, атже від ціни залежить кількість GB виділених для кожного клієнта.

 • Кількість віртуальних ядер процесора

При огляді процесора орієнтуйтеся на кількість ядер і тактову частоту в гігагерцах (ГГц). Частота визначає, скільки мільярдів операцій в секунду обробляє процесор. Власне, чим більша частота – тим бистріше буде обробляти інформацію сервер.

 • Тип і обсяг сховища – HDD або SSD жорсткий диск

Жорсткий диск визначає, скільки даних на ньому можна зберігати і з якою швидкістю їх записують і зчитують. Хостери надають від 20 до 160 ГБ місця на SSD і до 600 ГБ – на HDD.

 • Панель управління віртуального хостингу

Панель управління в особистому кабінеті віртуального сервера ви встановлюєте самостійно. При виборі панелі враховуйте можливості: запуску і зупинки сервера, скидання пароля, переустановлення операційної системи, створення резервних копій. Багато хостинг-провайдери разом з операційною системою попередньо встановлювати на віртуальному сервері панелі управління сайтами зі зручним web-інтерфейсом, наприклад, ISPmanager або VestaCP.

 • Віртуальна консоль VPS хостингу

Наявність зручної віртуальної консолі управління на технології VNC стане в нагоді в разі виникнення аварійної ситуації і недоступності сервера через мережу.

Чи потрібен мені VPS хостинг?

Хостинг на віртуальному сервері варто замовляти, якщо відвідувачів вашого сайту більше, ніж 5000-10000 чоловік на добу.

Найчастіше до таких ресурсів відносяться:

 • популярні інформаційні сайти і блоги
 • навантажені інтернет-магазини
 • відвідувані сайти новин

При перевищенні ліміту на віртуальному сервері обмеження не призводять до повного відключення сайту, а лише до деякого падіння швидкості віддачі сторінок. При вичерпанні оперативної пам’яті на сервері або дискового простору необхідно їх розширети за певну доплату.

У хороших провайдерів при необхідності завжди можливо перейти на більший пакет послуг, якщо раптом вам не буде вистачати наданих. Тариф варто міняти, якщо не вистачає ресурсів і потрібно підвищити продуктивність віртуального сервера. В ідеалі для клієнта процес виглядає «безшовним» – тут дав запит, а там вже все переїхало. Насправді інформація про сайт і зроблені налаштування «переїжджають» з одного місця в інше. Все відбувається легко і без зупинки роботи VPS завдяки майстерності інженерів і технологій, які вони використовують.

Чим більше обсяг ресурсіввища ціна. З огляду на останній фактор, подумайте, яка продуктивність VPS вам потрібна. VPS-сервер для інтернет-магазину повинен вміщати весь обсяг даних про товари і справлятися з потоком відвідувачів. Простіший сайт займає менше місця на диску, тому немає сенсу платити за максимальний пакет.