Що таке Конструктори Сайтів?

Можливість простого створення сайту для бізнесу з мінімальним початковим бюджетом, відкрила перспективи для появи онлайн-конструкторів сайтів. З їх допомогою можна, не маючи фундаментальних знань в розробці, зібрати веб-сайт з типових блоків в візуальному редакторі. Як правило, найбільше, чого потребує програма – реєстрації та оплати місця на хостингу. Деякі не вимагають і цього, надаючи послуги безкоштовно, отримуючи дозвіл показувати власну рекламу на сторінці клієнта.

Основна ідея конструкторів – зробити доступною збірку професійного веб-сайту для людей без технічних знань верстки, дизайну, адміністрування веб-ресурсів. Щоб завдання створити веб-сайт за складністю було на рівні публікації поста в соціальних мережах: просто редагуючи текст і елементи мультимедіа, перетягуючи їх за допомогою мишки в зрозумілому візуальному редакторі.

Сучасні конструктори веб-сторінок досягли такого високого рівня, що вже нагадують візуальні міні-CMS, в яких дизайн редагується окремо, а текст – окремо. Це означає, що можна не боятися, що якась частина верстки «поповзе», якщо клієнт захоче змінити текст, додати новий слоган на головній сторінці або поповнити добірку відгуків від користувачів.

На що слід звернути увагу при виборі Конструктору Сайту?

Розрізняють онлайн-конструктори і програми-конструктори.

Перші працюють повністю в браузері, а дані зберігають на власному сервері. Найчастіше, послуга зберігання платна, і користувачі сильно обмежені тарифними планами послуги.

Другі встановлюються на комп’ютер, як програма. Офлайн-конструктори сайтів на кшталт графічного редактора – з тією різницею, що на виході клієнт отримує архів зі сторінками майбутнього веб-сайту. Його можна залити на будь-який хостинг, купити доменне ім’я – і, таким чином, опублікувати в інтернет.

При виборі інструмента для створення сайту потрібно враховувати багато параметрів. Вони залежать від типу ресурсу і завдань, які він повинен вирішувати. Для зручності ми склали список речей, на які слід звернути увагу. У ній прописані важливі характеристики і функціональні особливості конструкторів, які згадані в нашому рейтингу.

 • Типи сайтів.

На які ресурси розрахований функціонал (візитка, лендінг, крамниця)

 • Рівень користувачів

Досвід в розробці: новачки, просунуті користувачі, професіонали

 • Адаптивність шаблонів

Наявність в каталозі макетів, адаптованих для мобільних пристроїв

 • Кількість готових шаблонів

Скільки в каталозі готових макетів, за які не доведеться платити окремо

 • Рівень кастомізації шаблонів

Можливість зміни елементів і дизайну в цілому: висока, середня, низька

 • Можливість створити сайт з нуля

Чи можна відкрити порожній макет і зібрати сторінки з блоків і віджетів

 • Навчальні матеріали

Інформаційна база по користуванню конструктором

 • Можливість редагувати і додавати код

Додавати свої елементи і редагувати стилі через HTML і CSS

 • Безкоштовний тариф

Наявність безкоштовного тарифу. Обмеження прописані в детальному огляді кожного конструктора нижче

 • Тріал

Наявність тестового періоду з розширеним функціоналом

 • Техпідтримка

Мова і способи підтримки користувачів

 • Мінімальний тариф

Вартість мінімального тарифу

 • Способи оплати

Варіанти оплати тарифів і додаткових послуг

 • Інтеграції

Підключення до стороннім сервісам для розширення функціоналу сайту

 • Домен

Можливість підключити свій домен на безкоштовному тарифі, а також умови, на яких він надається безкоштовно

 • SEO

Можливості оптимізації сайту

 • Онлайн-оплата

Платіжні системи, які можна підключити до сайту

 • Інтеграція з соцмережами 

Кнопки, віджети і коментарі

Як обрати Конструктор Сайтів?

Для реалізації ідеї про створення веб-сайту підприємці готові на старті вкластися в великий портал та звертаються в професійні веб-студії. Для тих же, хто хоче самостійно створити сайт, виходом буде використання веб-конструкторів. Плюс таких додатків ще і в тому, що на старті витрати будуть в рази меншими, в порівнянні з наймом команди розробників. Для початку, потрібно всього лише створити привабливу, інформативну веб-сторінку компанії.

Також, при виборі конструктора необхідно відштовхуватися від його спеціалізації. Наприклад, Shopify – оптимальний вибір для створення бізнес-сайту. BigCommerce – для великого інтернет-магазину. Wix – відмінний варіант для публікації яскравого портфоліо або іншого типу візитки, а також невеликих магазинів. Питання лише в тому, скільки і яку функціональність вам необхідно отримати?

Не варто вибирати конструктори, погано пристосовані до вирішення вашого завдання, сподіваючись, що потім якось воно зростеться. Не зростеться. Під час тестів відразу дивіться, чи є необхідні модулі, додатки, налаштування та інше. Якщо немає – переходите до наступного варіанта. Знайдіть такий, який з відразу зможе вирішити ваше завдання. По шаблонах те ж саме: іноді їх можна підігнати в редакторі, іноді – ні, тільки кодінгом.