Що таке Безкоштовний хостинг?

Цікавило чи вас коли-небудь питання, що представляє собою безкоштовний хостинг?

Відповідь максимально проста – це віртуальний хостинг, який має обмежені можливості і деякі технічні аспекти.

Існує багато абсолютно безкоштовних рішень для хостингу сайту, і хоча деякі з них мають досить обмежений функціонал, пропозиції інших є досить щедрими. Деякі з них пропонують вам можливість обрати додаткові платні послуги, такі як електронна пошта або технічна підтримка.

Якщо ви шукаєте безкоштовний веб-хостинг, вам слід бути обережним. Деякі безкоштовні хостинги переповнять ваш сайт рекламою, і всі відвідувачі розумітимуть, що ваш веб-сайт є безкоштовним. Інші обмеження можуть включати обмежений об’єм пам’яті, низьку швидкість обробки інформації та невисоку ефективність роботи. А вам не потрібен веб-сайт, який постійно недоступний для використання через технічні проблеми.

Деякі безкоштовні хостинги навіть намагаються мінімізувати свої витрати, ставлячи під загрозу вашу безпеку через використання серверів нижчого ґатунку або застарілого програмного забезпечення. Вам необхідно знати, яким з них дійсно можна довіряти.

Чи дійсно Безкоштовний хостинг не потребує вкладень?

Однозначно, так – безкоштовний абсолютно. Будь-який користувач зможе повноцінно використовувати такий безкоштовно протягом місяця, або року і навіть протягом десяти років. При цьому будьте впевнені, ніяких додаткових фінансових зборів вам не запропонують заплатити. Власне саме це і робить безкоштовний хостинг найпривабливішим для використання малими ресурсами.

Але кожен хостер пропонує за додаткову плату певний перелік послуг, наприклад збільшення місця на диску, чи збільшення тафіку.

Плюси безкоштовного хостингу

Очевидно, що головним (і часто єдиним) плюсом безкоштовного хостингу є відсутність плати за надання користувачеві простору на сервері.

Безкоштовний хостинг підійде для початківців, які хочуть зрозуміти, як розмістити свій проект в інтернеті, публікувати особисті сторінки або просто поекспериментувати.

Кілька років тому безкоштовні платформи активно використовувалися для розміщення власних блогів, зараз існує багато безкоштовних блогових платформ (Blogger, WordPress.com, LiveJournal і інші), які можна використовувати для цього виду веб-активності.

Друга перевага безкоштовного хостингу – надання готових макетів і шаблонів для створення сайту. Фактично, ви отримуєте основу, яку потім налаштовуєте і заповнюєте на свій розсуд. Це зручно для початківців, так як сайт можна зробити і опублікувати досить швидко.

Розмістити сайт на безкоштовному хостингу можна дійсно швидко і легко, але не варто забути про підводні камені.

Мінуси безкоштовного хостингу

Безкоштовний хостинг має ряд мінусів і обмежень, які обов’язково потрібно мати на увазі, розміщуючи сайт:

  • Безкоштовні сайти, як правило, розміщуються на доменах третього рівня. А значить, сайти будуть гірше індексуватися пошуковими системами та й просто гірше запам’ятовуватися. Якщо коротко: домени третього рівня навряд чи буде використовувати серйозна компанія (і користувачі це розуміють). Якщо ви робите сайт для себе, то це може бути не так важливо, а ось якщо ви хочете створити сайт для вигоди (наприклад, продавати що-небудь), то домен може стати одним з вирішальних чинників популярності вашого сайту.
  • Сайти на безкоштовному хостингу, як правило, працюють повільніше. Це може негативно позначитися на пошуковому просуванні сайту, як і пункт вище. Та й дисковий простір на безкоштовному хостингу зазвичай невеликий.
  • Безкоштовний хостинг може не підійти під технічні вимоги вашого сайту, та, швидше за все, буде мати технічні, системні обмеження, що стосуються, наприклад, виконання скриптів.
  • Нічого не буває просто так – безкоштовний хостер точно так же хоче отримати прибуток або хоча б частково окупити надані послуги. Це виливається в те, що на вашому сайті може з’явитися реклама: банери хостинг-провайдера, контекстна реклама і так далі.
  • Безкоштовний хостинг – це відсутність будь-яких гарантій, сайт вам не належить. Хостер може не просто додати на сайт рекламу, а й навіть заблокувати сайт або видалити. Відсутність гарантій – один з головних мінусів безкоштовного хостингу, поряд з низькою безпекою.

Тому зробимо висновок : безкоштовний хостинг в першу чергу зручний для домашніх сторінок користувачів, простих некомерційних проектів, а також для сайтів, які в подальшому можна буде перенести на платний хостинг.