Що таке Спільний Хостинг?

До плюсів shared-тарифів відноситься, перш за все, низька вартість. Наприклад, в HostLife ціни на віртуальний хостинг починаються від 54 гривень на місяць (при оплаті на 1 рік). Також такий хостинг практично не вимагає обслуговування, оскільки провайдер бере цю задачу на себе – тут вам точно не знадобляться навички адміністрування.

Віртуальний хостинг сайтів найпоширеніший і економічний, але і має ряд обмежень. Варто розуміти, що деякі ресурси (оперативна пам’ять, трафік, процесорний час) всі користувачі на одному сервері будуть ділити між собою. Проте, якщо у вас невеликий сайт, ресурс з невисокою відвідуваністю, то вам віртуальний хостинг підійде.

Кількість компаній, що надають такий тип хостингу, величезна і тому для того, щоб обійти конкурентів, вони пропонують безлімітний трафік або дисковий простір за дуже низьку ціну. Але за привабливою дешевизною часто ховається і ряд неприємних проблем: низька швидкість завантаження сторінок, погана продуктивність, часті збої в роботі серверів, некомпетентна служба підтримки, перевантажені сервери з величезною кількістю акаунтів і так далі. Також існує ризик зіткнутися з хостингових компаній-шахраями: сьогодні ці компанії існують і пропонують вам дешеві пакети, а завтра вони закриваються і ви не отримуєте ні хостингу, ні повернення грошей.

Тому, рекомендуємо звернути увагу на наш рейтинг перевірених та надійних хостинг-компаній.

На що ми звернутаємо увагу - Наші критерії оцінювання спільного хостингу.

Якщо ви не можете визначити, скільки ресурсів потрібно для нормальної роботи вашого сайту, то абсолютно спокійно можна почати з одного з найпростіших тарифних планів. Якщо ваш сайт розростеться і буде вимагати більше ресурсів, ви зможете поміняти тариф на більш високий. На що ж потрібно звернути увагу в першу чергу:

 • Дисковий простір

Обсяг в 20-30 Gb вже достатній і навіть дає непоганий запас, звичайно, якщо ви не плануєте розміщувати бібліотеку медіафайлів. Ми радимо працювати з хостерами, що пропонують SSD-диски. Вони більш сучасні і працюють значно швидше. HDD-диски підходять тільки для невеликих сайтів без помітного навантаження.

 • Обмеження трафіку

Для гарної роботи кожно сайту на одному сервері обмеження трафіку є необхідним. Він обмежується для того, щоб потужності серверу було достатньо для кожного користувача хостингу, тому варто звернути увагу на це.

 • Характеристики баз даних

Бази даних активно використовують для динамічних сайтів зі значними обсягами даних — часто це інтернет-магазини, портали, корпоративні сайти.

 • Кількість веб-сайтів (доменів), які ви можете розмістити в одному акаунті

Часто тарифи спільного хостингу обмежені одним сайтом. Але деякі компанії можуть запропонувати більш дорогий тариф з більшою кількістью сайтів на одному аккаунті.

 • Наявність тестового періоду віртуального хостингу

Він є у всіх, практично у всіх хостинг-провайдерів. В середньому тестовий період 7 днів. Цього часу цілком достатньо, щоб розмістити сайт і повністю протестувати функціонал послуги.

 • Панель управління хостингом

При виборі віртуального хостингу слід враховувати особливості встановленої панелі, її зручність, функціонал і ваш попередній досвід роботи з панелями. Тобто, якщо ви вже раніше використовували ISPmanager на хостингу і розбираєтеся, що до чого, то вибирайте дану панель для подальшої роботи на сервері.

 • Технічна підтримка віртуального хостингу

Це основний критерій вибору, без якого не обійтися жодному початківцю хостингу. Більшість хостинг-провайдерів технічну підтримку надають безкоштовно і цілодобово.Перш за все техпідтримка знадобиться в процесі розміщення сайту на хостингу, так як в онлайн режимі користувач може отримати будь-яку необхідну консультацію, а також розмістити сайт на хостингу можуть і самі фахівці на ваше прохання.

 • Локація (розташування) серверів

Ще один з критеріїв вибору хостингу для сайту. Наприклад, хостер пропонує на вибір дві локації – Україна чи Нідерланди.

Що вибрати вам? Якщо ваш сайт орієнтований на українську аудиторію відвідувачів, то варто вибрати локацію України. Але, якщо ви оберете розміщення послуги в NL, то і це не вплине значно на швидкість завантаження сайту.

Це одні з найважливіших параметрів, які розрізняють можливі пакети віртуального хостингу. Але якщо ви тільки починаєте ваш шлях веб-майстра, то не варто зациклюватися на всіх цих тонкощах, адже ви завжди можете змінити тарифний план у обраного хостинг-провайдера. А ось при виборі хостинг-провайдера важливо звертати увагу на наявність і тривалість тестового періоду. Можливість тестування послуги перед її покупкою є практично у всіх хостинг-провайдерів, однак, тривалість тестування всі пропонують різну. У кого-то це 3 дні, у кого-то 7, а хтось дасть вам безкоштовно покористуватися послугами протягом цілого місяця.

Важливо згадати і про контрольну панель управління, за допомогою якої ви зможете управляти своїм хостингом. Контрольних панелей існує багато, але у випадку з віртуальним хостингом на лідируючій позиції знаходиться cPanel – універсальна і в той же час інтуїтивно зрозуміла навіть для недосвідченого користувача система.

Чи підходить мені спільний хостинг?

Ми рекомендуємо всім новачкам починати свій онлайн-бізнес на базі віртуального хостингу, який впорається з навантаженням 1500-3000 відвідувачів на добу.

Зазвичай це:

 • сайти з надання послуг, наприклад, нарощування вій, ремонт квартир, лагодження техніки і т.д .;
 • регіональні інтернет-магазини з невеликим асортиментом товарів;
 • сайти-візитки компаній.

Для навантаженого сайту будуть активовані обмеження від самого хостинг-провайдера, так як йому необхідно забезпечити одночасну роботу всіх сайтів у великого числа споживачів на одному сервері. Сайт буде недоступний, якщо вичерпаються такі ліміти:

 • по навантаженню на центральний процесор (CPU Limit);
 • на оперативну пам’ять (RAM Limit);
 • на базу даних (DB Rate Limit).

При блокуванні сайту вам необхідно збільшити ліміти вищевказаних параметрів, перейшовши на більш дорогий тариф. Питання про те, який саме тариф витримає навантаження, вирішується через технічну підтримку, або на наших оглядах хостингів.