Що таке Хмарний Хостинг?

Хмарний хостинг – це оренда сервера у віртуальному середовищі, створеному з кластера фізичних серверів. Власник сайту на хмарному хостингу має повну свободу управління сервером, а навантаження, що створюються «сусідами», не впливають на ваш власний сервер. Кожен «орендатор» отримує середовище із виділеним простором СЗД, обчислювальними ресурсами та оперативною пам’яттю.

Орендуючи хмару, ви захищаєте себе від проблем, що виникають при користуванні спільними хостингами та VPS, та отримуєте універсальний веб-сервер під свої потреби.

Хмарний хостинг можна розділити на дві категорії: приватний (Private) і публічний (Public). Перший дорожче, але краще захищений і надає більш широкі можливості для самостійного налаштування, контролю над користувачами і розміщеними даними. Щодо публічного хостингу – кластер серверів використовують кілька клієнтів, а у приватного – один.

Чим привабливий Хмарний Хостинг?

Основні причини, для переводу бізнесу в хмару:

  • Дивовижна гнучкість

Це найперше, на чому акцентує увагу бізнес, кажучи про хмарні рішення. Цікаво, що саме поняття гнучкості не так давно було досить абстрактним – було важко прорахувати відповідність капіталовкладень, ресурсів і бізнес-процесів. У разі якщо бізнесу не вистачало ресурсів ІТ, це відчувалося, проте якщо ресурс був надлишковий, навряд чи хто-небудь міг точно оцінити масштаб всіх потужностей і яка загальна сума коштів в них заморожена.

Сьогодні, маючи віртуальні ресурси в хмарі і оперуючи тільки декількома цифрами, можна легко прорахувати всі необхідні ресурси для компанії, підрозділів і навіть для кожного окремого робочого місця.

  • Висока ефективність

Замовнику не завжди дуже важливо де розташовані ресурси фізично, він хоче бути впевненим, що його інфраструктура нормально і стабільно функціонує. Замовник при цьому оплачує лише потрібні для роботи ресурси. Якщо говорити про ціну володіння, то відмовляючись від фізичної інфраструктури повністю на користь хмарної, бізнес може економити майже до десятків відсотків бюджету утримання власного підприємства.

  • Керованість

Це один ключових пріоритетів для дуже багатьох користувачів. Перейшовши в хмару, компанія виходить на вищий рівень консолідації ресурсів ІТ.

При певних умовах інфраструктура може управлятися взагалі однією людиною з будь-якого місця світу. Більш того, при грамотній організації резервного копіювання цей адміністратор зможе з легкістю відновлювати не тільки інформацію, а й цілі віртуальні машини.

  • Збільшення продуктивності роботи

Цікавий факт: іноземні експерти організаційного консалтингу кажуть, що при впровадженні хмарних технологій зростає ефективність праці. Об’єднавши лімітовані ресурси і час з сучасними технологічними засобами контролю, вони домоглися збільшення ефективності використання часу роботи.

  • Надійність

Хмарний хостинг характеризує висока надійність і швидкість, але при порівнянні з VPS виявляється, що за рахунок кластера серверів надійність хмарного хостингу набагато вище. У хмарному хостингу будь-яка відмова призводить до перемаршрутізаціі трафіку на інший доступний фізичний ресурс. Час простою мінімальний. Оскільки кожен віртуальний сервер не залежить від інших, Web-сайти в такому середовищі не впливають на інші.

  • Доступність в будь-якій точці світу

Це особливо важливо для компаній з територіально розгалуженою інфраструктурою. Хмарний хостинг в Україні дозволяє упорядковувати інформацію, розкидану по різних містах, в якомусь одному місці. Можливість одночасної віддаленої роботи великого кола користувачів (як окремих працівників, так і філій) закладено в саму технологію, і компанія просто її використовує.

 

Порівняння - Хмарний Хостинг та VPS?

Для кращого розуміння порівняємо з VPS-хостингом.

При невеликому бюджеті рекомендується VPS-хостинг : він пропонує більше функцій і просту панель управління, більше IP-адрес і більше серверних ресурсів – процесорних, пам’яті, введення-виведення, ресурсів зберігання і канал доступу. По суті, віртуальний сервер аналогічний виділеному – ви його повністю контролюєте, можете перезавантажувати, а коштує він набагато дешевше. Але VPS-хостинг не є масштабованим. Ресурси лімітовані обмеженнями фізичного сервера. Коли ви вичерпаєте свій максимум ресурсів, виділених для VPS, доведеться міняти тариф або розглянути інші варіанти. Це може зайняти чимало часу – кілька годин або днів простою.

Якщо ви хочете отримати високу надійність і потужні функції, то хмарний хостинг – хороший вибір. Цей ринок має величезний потенціал, а поступове зниження цін робить хмарний хостинг більш доступним. Хмарний хостинг – це практично необмежені ресурси, максимальна смуга пропускання, балансування навантаження, відсутність прив’язки до конкретних апаратних компонентів, масштабованість – можна в будь-який момент додати (при збільшенні навантаження) або звільнити ресурси.

Хмарний хостинг – хороший вибір для швидко зростаючого бізнесу або компаній з сезонними коливаннями попиту. Це економічний спосіб масштабування ресурсів і консолідації серверів.