Як перенести домен

Перенесення домену – це передача підтримки доменного імені від одного акредитованого реєстратора до іншого.

Нижче представлена ​​інформація по загальним принципам перенесення домену, в тому числі і для популярних CMS. Інформація в цій статті стане в нагоді початківцям і професійним системним адміністраторам, програмістам, власникам інтернет-ресурсів.

Перше, що вам потрібно знати – перенесення домену до іншого реєстратора займає кілька діб. Наш досвід показує, що на це йде максимум 6 днів (в середньому 2-4 діб). Як правило, протягом цього часу сайт залишається працездатним. Але, в залежності від того, хто ваш старий реєстратор, він може припиняти роботу на деякий час (старі DNS записи видаляються миттєво, а зміни ще не вступають в силу). Тому, перед тим як перенести домен до іншого реєстратора, рекомендуємо вивчити досвід «переїзду» від конкретної компанії інших користувачів.

Взагалі, процес переїзду нескладний. Його можна розділити на 2 етапи: підготовка до перенесення на стороні старого реєстратора і оформлення заявки на стороні нового. У всіх це відбувається за однаковим сценарієм і зробити все можна без залучення сторонніх фахівців.

Підготовка до трансферу на стороні старого реєстратора

Розблокуйте домен.

Зазвичай домени блокують для трансферу, щоб їх не можна було перенести без відома власника. Зняти блокування допоможе поточний реєстратор.

Перевірити статус блокування можна в базі Whois. Якщо в рядку зі статусом стоїть фраза «clientTransferProhibited» або «REGISTRAR-LOCK», значить блокування включено. Якщо стоїть фраза «ok» або «Active» – виключена.

Візьміть у поточного реєстратора код для трансферу.

Його ще називають «EPP код» або «Auth Code». Це щось на зразок пароля, який запускає трансфер. Код потрібно буде вказати при оформленні замовлення на перенесення до нового реєстратора.

Що робити, якщо доступ до домену втрачений.

Якщо ви реєстрували його на себе, але не пам’ятаєте пошту та інші дані, які при цьому використовувалися, можна скористатися будь-яким WHOIS-сервісом, щоб подивитися, які контакти ви вказали при реєстрації. Після цього можна подати заявку на відновлення доступу. Але при цьому, само собою, у вас повинен бути доступ до зазначеного при реєстрації телефону і електронній пошті.

Якщо ж домен реєструвався на іншу особу або на сторонню компанію, питання з доступом вирішуйте з ними.

Заявка на перенесення до нового реєстратора

У кожної компанії хостингу є своя процедура оформлення заявки на перенесення. Але в цілому вони мало чим відрізняються одна від одної. Процедура заключається в декількох етапах.

  • Ввести ваш домен у спеціальну форму на сайті обраного хостингу
  • Після цього система аналізує його;
  • Якщо все нормально, буде запропоновано ввести код перенесення;
  • По завершенні його введення формується рахунок (включає продовження на 1 рік), після оплати якого виробляється перенос.

По завершенні трансферу на зазначену в особистому кабінеті , або при реєстрації заявки, пошту приходить повідомлення. Все, можна користуватися вашим сайтом на новому хостингу.

Чи буде сайт доступний під час перенесення

Під час трансферу сайт буде відкриватися як зазвичай. Він може перестати відкриватися вже після трансферу. Це трапляється тільки з тими доменами, які використовують публічні DNS-сервери попереднього реєстратора. Якщо домен використовує приватні неймсервери або неймсервери хостинг-провайдера, після трансферу сайт все ще залишатиметься доступним.

Після трансферу неймсервери на домені не змінюються. А публічні DNS-сервери інших реєстраторів зазвичай працюють тільки для зареєстрованих з ними доменів. Після перенесення домен продовжить використовувати старі сервери, але вони перестануть працювати. Через це сайт не буде відкриватися в браузері. Щоб це виправити, доведеться міняти DNS-сервери і чекати 72 години, поки налаштування вступлять в силу по всьому світу.

Детальнішу інформацію ви зможете дізнатися вже у обранної вами компанії. Також зазвичай при перенесенні надається технічна підтримка під час усього процесу.

Коли не можна переносити домен

  1. Домен не можна перенести, поки з моменту реєстрації або попереднього трансферу не пройшло 60 днів. Навіть якщо новий реєстратор дасть можливість замовити перенесення, в процесі з’явиться помилка і домен залишиться у попереднього реєстратора.
  2. Деякі реєстратори блокують домен для трансферу на 60 днів після зміни контактної інформації в полях Registrant і Admin. Уточніть момент з блокуванням у поточного реєстратора, якщо збираєтеся змінити ці дані перед трансфером.
  3. Якщо ви подовжили термін домену, після того як у нього закінчився термін дії, краще почекайте 45 днів перед трансфером. Інакше попередній реєстратор може скасувати замовлення на продовження і замість двох років до життя домену додасться один.